امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
روغن مورد نیاز بازار به زودی تامین می شود
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محمد آقاطاهر، گفت:تاخیر در واردات مواد اولیه تولید روغن به کشور، سبب کاهش تولید این کالا شد که با تامین مواد اولیه کارخانه ها در حال تولید هستند و نیاز بازار به زودی بصورت کامل تامین می شود.
وی با اشاره به اینکه وضعیت تامین بازار مواد خوراکی در مراکز عمده فروشی در شرایط عادی و تامین انجام شده است افزود: واردات ۶۰۰ تا یک میلیون تن برنج خارجی به کشور انجام شده است و کمبودی در بازار نیست.
این فعال اقتصادی با بیان اینکه برنج ایرانی تازه به بازار عرضه شده است گفت: برنج ایرانی برداشت شده در سال گذشته نیز همچنان درحال عرضه و قیمت آن نیز با ۲ تا ۳ درصد افزایش از ۸هزارتومان تا ۱۴ هزارتومان قیمت گذاری شده است.
رئیس ­اتحادیه بنکداران موادغذایی شرایط تامین حبوبات را نیز بسیار مناسب اعلام کرد و ادامه داد: حبوبات جدید درحال برداشت است که به زودی در بازار عرضه می شود کسری برخی از اقلام این کالا نیز با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد می شود.
آقاطاهر با اشاره به اینکه قیمت رب گوجه به دلیل صادرات و افزایش قیمت گوجه بالا رفته است گفت: به دلیل محدودیت در صادرات و کاهش قیمت گوجه فرنگی قیمت این کالا نیز کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه ­­احتکار خانگی ایجاد شده در زمان افزایش قیمت دلار،​ سبب ایجاد خسارت در بازار خواهد شد افزود: ­مردم در این دوره کالای بسیار زیادی­ خریداری و در منازل خود احتکار کرده اند که امیدواریم قبل از پایان تاریخ انقضا آن را مصرف کنند چراکه این رفتار،​­رکود و برهم خوردن شرایط عادی را به بازار تحمیل می کند.
تماس با ما
دفتر مرکزی : خیابان میرداماد، نبش شمالی میدان مادر، برج بیژن، طبقه 11 واحد 1
تلفن : 22255817 و 22255818
آدرس کارخانه : آمل شهرک صنعتی چمستان
تلفن : ۰۱۱۴۴۶۶۷۵۶۶

 


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ویونی می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح