Loading...

 

روغن کانولا

 

 

 

 

 

 

 

 

مشخصات محصول

 

روغن کانولا

1.8 لیتر

 

 

سفارش محصول  

 

توضیحات محصول

 

چربی ها مهمترین ماده ی موجود در بدن هستند بنابراین انتخاب یک روغن خوب و مناسب برای دریافت چربی های ضروری بدن مهمترین اصل در امر آشپزی است . روغن های گیاهی به دلیل آنکه اسید های چرب غیر اشباع بالاتری نسبت به روغن های دیگر دارند از خواص ویژه ای برخوردارند در نتیجه در صنعت آشپزی بیشتر از این روغن ها استفاده می کنند . یکی از این روغن های گیاهی ، روغن کلزاست

روغن کلزا ( Colza oil ) ، روغنی است که از دانه های سیاه گیاه کلزا به نام ( Brassica Napus ) به دست می آید .

مقدار درصد روغن در این دانه ۲۵ تا ۵۵ درصد است . مقدار پروتئین موجود در آن ۱۸ تا ۲۴ درصد و میزان درصد پوست این دانه به ۲۰ درصد می رسد . برخی از انواع کلزا که در گروه کانولا قرار دارند دارای کمتر از ۳۰ میکرومول گلوکوزینولات در هر گرم کنجاله بوده و روغن دانه آنها دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب غیر اشباع و حدود ۲ درصد یا کمتر دارای اسید اروسیک می‌باشند و روغن آنها به صورت خوراکی مصرف می‌شود

بارزترین مؤلفه ای که سبب شده است این روغن نسبت به روغن های دیگر برتری خاصی داشته باشد وجود دو نوع اسید چرب است که بسیار برای بدن ضروری است به نام های اسید آلفا لینولنیک ( امگا ۳ ) و اسید لینولئیک ( امگا ۶ ) این دو اسید مهم مورد نیاز است که بدن را در برابر حملات قلبی و مغزی محافظت می کند و در گروه چربی های غیر اشباع قرار دارند .

ویتامین E آنتی اکسیدان محلول در چربی است، یعنی به یکپارچگی غشا سلولی بدن کمک می کند. غشا موکوس در حفاظت از بدن در برابر مواد خارجی موثر است و نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. برای جذب درصد بالای ویتامین E ، روغن کلزا بهترین گزینست ویتامین E موجود دراین روغن در یک وعده غذایی علاوه بر اینکه یک چهارم ویتامین E مورد نیاز بدن را تامین می کند ، نوعی آنتی اکسیدان محسوب می شود که از چربی ها و پروتئین های بدن در مقابل تخریب محافظت می کند . همچنین از بیماری های قلبی ، سرطان و اختلال حافظه جلوگیری می کند . بنابراین روغن کلزا به عنوان یکی از سالم ترین و ارزانترین روغن ها در بازار شناخته شده است .

فیتواسترول ها ترکیباتی هستند که ساختمانشان مشابه کلسترول و استروئیدها است که موجب کاهش سطح کلسترول می شوند . این ترکیبات نوعی چربی مفید گیاهی است که در مواد غذایی که منشاء گیاهی دارند یافت می شود . این ترکیبات در گیاهان از جمله کلزا موجود است . روغن کلزا سرشار از این ماده ی مغذی است . فیتواسترول ها مستقیما روی سیستم گوارشی بدن تاثیر می گذارند و از جذب کلسترول در دستگاه گوارش به مقدار ۵۰ درصد جلوگیری می کنند . در نتیجه برای تنظیم ضربان قلب ، کاهش التهاب و کاهش لخته های خونی بسیار مؤثر است . روغن کلزا همچنین از بدن در برابر انواع سرطان به ویژه سرطان سینه ، پروستات و روده محافظت می کند .

اگر این روغن جایگزبن روغن های مصرفی شود سبب افزایش دریافت اسید چرب امگا ۳ می شود . یکی از فواید روغن کلزا عدم دارا بودن گلوتن است در نتیجه برای بسیاری از رژیم های غذایی ، به خصوص برای گیاه خواران بسیار مناسب است .

روغن کلزا در مقایسه با روغن زیتون ( ۳٫۱۴ درصد ) دارای ۶ درصد اسید چرب اشباع شده است . همچنین میزان اسید های چرب امگا ۳ در آن ۱۰ برابر و میزان ویتامین E موجود در آن ۵۰ درصد بیشتر است .

از روغن کانولا همانند روغن دانه سویا استفاده های زیادی می شود. سوخت جایگزین خوبی برای منابع تجدید ناپذیری مانند روغن های نفتی مورد استفاده در رژلب، شمع، سوخت گیاهی،روان کننده ها و جوهر محسوب می شود.