Loading...

 

روغن ذرت

 

 

 

 

 

 

 

 

مشخصات محصول

 

روغن ذرت

1.8 لیتر

 

 

سفارش محصول  

 

توضیحات محصول

 

از روغن‌های مفید گیاهی بوده و از دانه‌های ذرت استخراج میشود. از این روغن به‌طور گسترده در همه مناطق جهان استفاده شده، دارای ارزش غذایی و کابردهای درمانی متعدد است. دانه‌های گیاه ذرت حاوی حدودا 40 درصد روغن هستند. این روغن حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب غیراشباع و مقادیر کمی اسیدهای چرب اشباع شده است که از این نظر نیز برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.

همچنین روغن ذرت غنی از فیتواسترول‌ها (استرول‌های گیاهی) است و می‌تواند میزان جذب کلسترول را بیش از 25 درصد کاهش دهد و در نتیجه، از مهمترین خواص روغن ذرت کاهش بیماری‌های قلبی- عروقی میباشد. همچنین کمک به درمان اگزما و بیماری‌های پوستی از دیگر کاربردهای درمانی روغن ذرت است.

روغن ذرت هم از دیدگاه تغذیه‌ای و هم از نظر کیفیت پخت عالی می‌باشد.این روغن دارای پایداری زیادی نسبت به اكسیداسیون بوده و نیز با داشتن نقطه دود 230 درجه برای مصارف مختلفی از جمله پخت و پز، سرخ كردن و سالاد گزینه مناسبی محسوب میگردد. دلیل پایداری روغن ذرت در برابر اکسیداسیون، وجود آنتی‌اکسیدان طبیعی در آن مانند اسید فرولیک و توکوفرول‌ها است. همچنین جالب است بدانید، روغن ذرت فاقد رنگدانه کلروفیل است، بنابراین ماندگاری روغن ذرت بالامی‌باشد، زیرا رنگدانه کلروفیل عمل اکسیداسیون روغن را در مقابل نور تسریع می‌کند.

روغن ذرت دارای اسید چرب ضروری لینولئیک (امگا ۶) می باشد. که این اسیدچرب برای عملکرد سیستم ایمنی بدن, کلیه ها، کبد، قلب، سیستم تولید مثل و دستگاه گوارش مناسب می باشد.

روغن ذرت مانند روغن زیتون، فشار خون بیماران مبتلا به فشار خون را پس از مصرف کاهش می‌دهد

روغن ذرت به طور گسترده‌ای در دسترس است و آن را به گزینه‌ای محبوب برای آشپز‌ها تبدیل می‌کند. می‌توان آن را تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی خریداری کرد و می‌توان از آن در تفت دادن و سرخ کردن , سس سالاد و ماریناد , کیک، نان و سایر کالا‌های پخته شده استفاده کرد.

روغن ذرت همچنین ماده اولیه مصرفی برای بیودیزل است. از دیگر کاربرد‌های صنعتی روغن ذرت می‌توان به صابون، نمک، رنگ، ضد زنگ زدگی برای سطوح فلزی، جوهرها، منسوجات، نیتروگلیسیرین و حشره کش‌ها اشاره کرد. گاهی از آن به عنوان حامل مولکول‌های دارویی استفاده می‌شود.