سبد خرید شما

علمی

نشانه‌های روغنی که به نقطه دود رسیده چیست؟

روغنی که بوی نامطبوع و مزه تندی پیدا کرده. از طرفی کف آلود می‌شوند و هرچه روغن بیشتر به نقطه دود برسد، غلظت آن افزایش می‌یابد. در واقع وقتی مواد غذایی را در روغن‌ سوخته یا به دمای دود رسیده قرار دهید در اطراف آن حباب ایجاد می‌شود.

نقطه دود چیست؟

روغن با نقطه ی دود بالا، یعنی روغنی که قبل از اینکه سطح آن تولید دود کند، بتوان تا درجه بالایی آن را حرارت داد. وقتی روغن به نقطه ی دود می رسد، ترکیب آن شروع به تغییر می کند و کف هایی روی آن تشکیل می شود که حاوی آکرولئین است و چشم را می سوزاندکه روغن های سرخ کردنی ویونی دارای نقطه دود بالاتر نسبت به محصولات مشابه می باشد. وقتی روغن به نقطه ی دود می رسد، ترکیب آن شروع به تغییر می کند و کف هایی روی آن تشکیل می شود که حاوی آکرولئین است و چشم را می سوزاند.

محصولات ویونی

سرخ کردن عمیق چیست؟

سرخ کردن عمیق یک روش پخت با حرارت خشک است با که از  روغن برای طبخ غذا استفاده میشود. این فرآیند با فرو بردن کامل غذا در مایع داغ انجام می شود؛ بسته به نوع غذا و روغن، دما تا ۲۰۴ درجه سانتی گراد در مدت‌زمان کوتاهی حفظ می‌شود تا بافت‌ طلایی قهوه‌ای ایجاد شود.

از چه روغنی برای کترینگ و صنایع غذایی استفاده کنم؟

روغن های سرخ کردنی ویونی با توجه به مقاوم بودن در برابر حرارت، مناسب برای سرخ کردن انواع مواد غذایی است.

خواص روغن کنجد چیست؟

روغن کنجد در تمامی دوران یه صورت یک داروی درمانی به خصوص در مسائل و بیماری های روده ای مورد استفاده قرار گرفته است که پیشنهاد ما روغن کنجد تصفیه شده ویونی برای سالاد های خاص است.

کدام روغن برای سرخ کردن ملایم مناسب می باشد؟

روغن هایی که دارای نقطه دود پایین باشند، به طور مثال روغن های زیتون و کنجد ویونی که نقطه دود پایینی دارند برای سرخ کردن ملایم مناسب می باشند.

تفاوت روغن کنجد تصفیه شده با روغن کنجد بکر در چیست؟

روغن کنجد بکر دارای عطر و طعم کنجد می باشد در صورتی که روغن کنجد ویونی بدون عطر و طعم می باشد.

آیا روغن‌های ویونی مجوزهای لازم را دارد؟

کلیه محصولات تولیدی با برند ویونی دارای پروانه بهداشت و استاندارد هستند.

آیا از روغن زیتون ویونی می‌توان برای سرخ کردن غذا استفاده کرد؟

روغن زیتون تصفیه شده ویونی مناسب برای سرخ کردن با حرارت ملایم.

X